Bahçe Kapıları

  LÜKS BAHÇE KAPILARI HAKKINDA

 

Bahçe kapıları iki şekilde üretilir. Birincisi fabrikasyon üretim şekli ikincisi el işçiliği sanatıyla üretim şekli. Biz firma olarak tüm ferforje ürünlerde olduğu gibi ferforje bahçe kapısında tabiri diğerle demir bahçe kapısında el işçiliği boyutunu temsil ediyoruz. El işçiliği babadan oğula usta çırak öğrenme ve öğretme metoduyla seneler içerisinde vuku bulan bir durumdur. Çok kıymetli bir sanattır demir işlemeciliği. Zira uzun ve meşakkatli sabır dolu bir öğrenme ve öğretme süreci gerektirir. Bir nev i yeni nesile bayrak teslimidir.  Kültürel değerlerimizi yaşatmanın yanı sıra dileyen insanlara bu devirde böylesi özel bir hizmeti sunmak bizler için ayrı bir haz ve haklı bir gurur sebebidir.

Ferforje bahçe kapılarının standart boyutları bahçe kapıları için çoğu zaman yetersiz kalır. Bahçe kapıları genellikle normal boyutlarda talep edilmezler. Zira bu talep genel anlamda yalılar, malikâneler, köşkler, içerisinde özel davetler gerçekleştirilen lüks oteller, lüks yalılardan çevrilmiş restoranlar ve genellikle devletin ihtişam ve vakarını göstermesi gereken kurumlarından gelir.

 

DEMİR BAHÇE KAPILARI - BAHÇE GİRİŞ KAPISI  

LÜKS BAHÇE KAPILARININ İMALAT AŞAMALARI

Böylesi mühim mekânlar için demir bahçe kapıları yaparken son derece dikkatli çalışırız. Üretim aşaması en kısa şekliyle şu şekilde gerçekleşir. Mimar ekibimiz kapının yapılacağı mekâna giderler. Ölçülerini alırlar. Yanlarında bulunan desen kataloglarıyla kıymetli müşterilerimize seçenekleri gösterirler. Ya da varsa onların istediği motif ve modellerin resimlerini alırlar. Ofiste birkaç günlük ölçü ve tasarım çalışmasından sonra otoket çizimleriyle müşterilerimizi tekrar ziyarete giderler. Müşterilerle otoket çizimi üzerinden konuşulur. Ortak bir karara varılırsa imalat ekibine otoket çalışması ince ayrıntılarıyla aktarılır.

 

FERFORJE VİLLA KAPI MODELLERİ

 

BAHÇE GİRİŞ KAPISI - BAHÇE KAPILARI MODELLERİ DEMİR

 

Bahçe kapıları imalatı nı bu işe yıllarını vermiş, demirle oyun hamuru gibi oynayan uzman ekibimiz son derece dikkatli bir şekilde modelleri ilmek ilmek işleyerek muntazam bir şekilde ortaya çıkarır.  İmalat aşamasının nasıl uygulandığı ve püf noktaları kapının kalitesini, uzun ömürlü olmasını son derece etkiler. Demir sanatını uzmanlık gerektiren bir husustur ham maddenin hangi kıvamda ısıtılacağı hangi işlemle nasıl bir şekil verme yöntemi uygulanacağı hepsi çok önemlidir. Bazı uygulamalar vardır ki demiri bile güçten düşürebilir zayıflatabilir. Özellikle ince çalışılması gereken bir noktada demire ustalarımız öyle bir kuvvetle şekil vermeleri gerekir ki demir ne zayıflamadan zarafet kazandırılmalıdır.

 

ALTIN İŞLEMELİ BEYAZ BAHÇE KAPISI

 

BAHÇE KAPILARI MODELLERİ DEMİR - FERFORJE BAHÇE GİRİŞ KAPISI

 

Bahçe kapılarıfotoğraflarına görsellerden bakarken belki hepsine hayranlık duyarak bakacaksınız ama o işin sadece sizin görebildiğiniz boyutudur. Üzerinde üç kat boya olan kapının altındaki çalışmanın ne kadar sağlam olup olmadığını anlayamazsınız. Bunun için firmaya tam anlamıyla güven duymanız gerekir. Firma olarak tesislerimizin kapısı müşterilerimize her daim açıktır. İşinizi vermeden önce firmaların işinizi yapıp yapamayacağını anlamanız adına, gidip üretim tesislerinin kapasitesini bir görmeniz sizin yararınıza olacaktır. 

 

VİLLA BAHÇE GİRİŞ KAPILARI

 

BAHÇE KAPILARI MODELLERİ DEMİR - FERFORJE BAHÇE GİRİŞ KAPISI

 

AŞAĞIDAKİ VİDEODA EN GÜZEL BAHÇE KAPILARI MIZDAN BİR SEÇKİ HAZIRLADIK. DİLERSENİZ FİKİR OLMASI İÇİN İZLEYEBİLİRSİNİZ