FERFORJE CAMİ KAPISI

 

FERFORJE ÜRÜNLERDE GÖRKEMLİ KAPILAR: FERFORJE CAMİ KAPISI

 

DEMİR CAMİ KAPISI MODELLERİ - CAMİ KAPILARI

 

 

Ferforje cami kapısı, diğer tüm ferforje kapılar gibi dökme demirden meydana gelir. Demir gibi çeşitli metallerin tepkimeye girmesi sonucu oluşan dökme demir, halk arasında sağlamlığı ve estetik görselliği ile bilinir. Ferforje cami kapısı, sahip olduğu sertlik sonucu oldukça dayanıklı ve kuvvetlidir. Kontrolsüz bir biçimde gerçekleşecek olan her giriş ve çıkışı imkânsız kılan bu dökme demir cami kapıları, izinsiz girişleri ve izinsiz giriş sonucu oluşabilecek bir takım olayları minimum düzeye indirir.

Oldukça dayanıklı olan ferforje cami giriş kapıları, çeşitli yıpratıcı etkenlere karşın kapının yerine getirmek ile yükümlü olduğu tüm sorumlulukları uzun yıllar boyu başarı ile yerine getirmesine olanak sağlar. Tufan ve hortum gibi yıkıcı doğa olaylarının negatif etkileşimlerini en aza indirgeyen bu kapılar zorla içeri girişleri de kontrol altına alır.

 

Demir çok özel bir metaldir. Dünyamızda sıkça karşılaşılan demir maddesi, aslında dünyamıza uzaydan gelmiştir. Dünyaya düşen meteorlar ile gezegenimize taşınmış demir maddesi, gezegenimizde mevcut olan çeşitli maddeler ile alaşıma girerek ferforje ürünlerin hammaddesi olan dökme demir haline gelmiştir. Çok yüksek ısılar ile uygun şekle girmesi sağlanan dökme demir; gerek dünyaya geliş biçimi, gerek ise de dünyada kullanılış biçim ve amacı doğrultusunda oldukça mühim bir ferforje hammaddesidir. Dayanıklılık ve sağlamlığın yanı sıra tasarımsal boyutu ile de uzun yıllar boyu severek kullanılan ferforje kapılara pek çok yapıda mekân ve zaman fark etmeksizin rastlamak mümkündür. Güzelliği ile cami, kilise, restoran, hastane, okul gibi pek çok yapıda nefes kesen ferforje kapılarında en görkemli ferforje kapı modelleri, ferforje cami kapılardır.