DEMİR VİLLA BAHÇE VE GARAJ KAPILARI HAKKINDA

 

Demir villa bahçe ve garaj kapıları genel olarak eş görev için kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Ferforje modeli ise bu kapılarda rastladığımız en yaygın örneğidir. Ferforje son dönemlerde popüler olan ve olmaya başlayan bir trenddir. Ferforjenin kullanım alanlarının çokluğu, çok sayıda ürüne sahip olması, güvenli oluşu ve dayanıklılığı gibi özellikleri kapı seçiminde de çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. Demir villa kapıları, çok sayıda desen ve motifle zenginleştirilebilir. Bunlardan en çok kullanılanı Osmanlı motifleridir. Osmanlı motiflerinin evlerde de sıkça karşılaştığımız bir tarz olması ve sevilmesi kullanım alanlarını artırmakta ve hızla yayılmaktadır. Ferforjeden yapılmış villa kapıları size güvenli bir yaşamın yanı sıra, görsel güzellik ve ahenk unsurlarını da içinde bulundurur. Özellikle çini işleme ile birleştirildiğinde adeta bir görsel şölen halini alan kapılar, geçmişten günümüze kullanım alanlarını hızla artırarak büyümeye devam etmiştir.

Demir bahçe kapıları, ferforje türünün sıklıkla karşılaştığımız örneklerinden bir diğeridir. Bahçe güvenliğini sağlamak ve bir alan belirlemek amacıyla yapılan bu kapılarda da yoğun olarak Osmanlı dönemine ait motifler kullanılmaktadır. Geleneksel çizgilerin popülerleştiği ve kullanım alanlarını artırdığı bu günlerde, her yerde Osmanlı motifleri ile karşılaşmak mümkündür. Bugünkü Topkapı Sarayı büyük bahçe kapısı, Gülhane Parkı’nın büyük giriş kapısı, Beylerbeyi Saray’ı bahçe kapısı ferforjenin geçmişine örnek niteliğindedir. Günümüzde de hala kullanılmakta ve kullanıldığı yere bir ahenk katmaktadır. Ferforje garaj kapıları da kullanım alanları açısından bahçe kapılarına benzer. Garaj kapılarında da geleneksel izlere rastlamak mümkündür. Bu izler kimi zaman büyük yapılarda, kimi zaman ise klasik garaj kapılarında ortaya çıkmaktadır.

Ferforje villa garaj ve bahçe kapısı. 

DEMİR VİLLA GARAJ VE BAHÇE KAPISI FİYATLARI

Demir villa garaj ve bahçe kapıları fiyatları, ürün ve ölçümlemelere göre belirlenmektedir. Bu belirlemeler sonucunda bütçenize uygun bir villa kapısı bulabileceğiniz en doğru yerdesiniz.

Demir garaj kapı fiyatları, garaj kapısının konumlandırılacağı yer ölçüldükten ve model belirlendikten sonra hesaplanabilir. Ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Demir bahçe kapısı fiyatları da aynı şekilde bir ölçümleme çalışması ve uygun model belirlenmesi aşamalarından sonra yapılır. Bu aşamalardan sonra en uygun şekilde fiyatlandırma sağlanır.

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri